SAMBLASEIN

Killuke Eesti loodust sinu kodus või kontoris
Küsi pakkumist

100% rahulolu garantii - maksame raha tagasi

Moss wall - samblaseinad

Mis on samblasein?

Sammaltaimed ehk samblad ehk brüofüüdid on kuni mõnekümne sentimeetri kõrgused taimed. Eestis kasvab ligikaudu 560 liiki sammalt. Looduslikult kasvavad nad maapinnal, puidul ja kividel. Juba aastasadu on sammalt kasutatud kümnetel erinevatel viisidel. Alates tee valmistamisest ja lõnga värvimisest kuni palkmaja soojustamise ning erinevate kaunistuste valmistamiseni. Näiteks valmivad säilitatud samblikest vähese vaevaga kaunid jõulupärjad.

Tänapäeval on viidud samblaga kaunistamine järgmisele tasemele ning seda saab teha kasvõi tervele seinale. Samblaseinad on üldjuhul samblast valmistatud seinapaneelid, vahel kinnitatakse sammal ka seinanišši või raami sisse. Samblaseinad võivad olla tehtud kolmel eri meetodil: elusast samblast, stabiliseeritud samblast ning kunstsamblast.
sammal seina peale
sammal

Miks samblasein?

Tänapäeva maailmas elades oleme suure osa ajast siseruumides, seda eriti talvel. Pidevalt nelja seina vahel elamine ja töötamine võib muutuda kiiresti üksluiseks ja kurnavaks - seda eriti juhul, kui need neli seina on ühtlaselt valgeks või hallikaks värvitud. Alati ei ole loodusesse minek võimalik, seda eriti tööpäevadel. Kuidas tuua oma igapäevasesse linnaellu rohelust? Kuidas nautida kauni Eestimaa poolt pakutavat loodust kasvõi kontoriarvuti taga istudes?

Meil on sulle vastus nendele küsimustele. Sammal! Samblakunst samblaseina, samblapaneeli või seinapildi näol on ainulaadne kaasaegne kunst, mis toob looduse ilu igasse elu- või töökeskkonda. Vaatame täpsemalt, mis on samblasein, millest need on valmistatud ning kuhu selline sein sobida võiks.
Uhkusega välja töötatud Eestis
Küsi pakkumist

Samblaseinte erinevused

Elavast samblast sambaseinad

Elavast samblast seinu peetakse kasulikeks siseruumide õhukvaliteedi parandamise tõttu - elusad taimed hingavad sisse süsinikdioksiidi ja hingavad välja hapnikku. Sellest hoolimata ei ole elusa sambla seinad väga populaarsed.

Sammal on uskumatult vastupidav taim, kuid elusa samblaseina säilitamiseks ja elus püsimiseks on vaja palju aega. Need vajavad palju hooldamist. Nad nõuavad regulaarset vett ja väetamist, samuti juurdepääsu loomulikule valgusele (või vähemalt kunstlikule kasvutulele). See võib kaasa tuua üsna märkimisväärse aja- ja kuluinvesteeringu. Just sel põhjusel väldivad paljud ettevõtted ja majaomanikud oma ruumis elavaid seinu.

Kunstsamblast samblaseinad

Kuna elav samblasein võib olla väga ilus disainielement nii koju kui kontorisse, kuid vajab palju aega ning rahalisi ressursse, võib tekkida kiusatus valida hoopis kunstsambla kasuks. Kunstsammal võib esmapilgul tunduda hea taskukohase ja hooldusvaba alternatiivina, kuid see näeb välja ja tundub...kunstlik. Kas valiksite oma hoovis muru asemel kunstmuru? Või elava taime asemel plastikust toataime?

Stabiliseeritud samblast samblaseinad

Kui elava sambla sein on liiga kulukas ning kunstsammal ei ole sinu jaoks, aga soovid siiski dekoratiivsammalt, on meil sulle lahendus. Stabiliseeritud sammal - see näeb välja ja tundub täpselt nagu elav sammas, aga ta ei vaja hooldamist, et ilusana püsida.

Säilitatud sammal, põdrasammal või muu sambla liik, stabiliseeritakse unikaalse protsessiga, mis lubab sambla loomulikku ilu ja looduslikku struktuuri säilitada. Sammaltaimed on looduslikus keskkonnas niiskete kasvukohtade taimed ning sisaldavad endas palju vett. Stabiliseerimise protsessi käigus asendatakse looduslikud mahlad glütseriini ja toiduvärvide lahusega. Kõik materjalid ning lahused on 100% loodusliku päritoluga ning selline protsess tagab kauakestva kvaliteetse sambla.

Samblasein vs taimesein

Lisaks samblaseinadele saab oma siseruumidesse rohelust tuua lille- või taimeseinadega. Nii nagu sambla puhulgi, on taimeseinad samuti valmistatud erinevatel viisidel - elavatest taimedest, stabiliseeritud taimedest ning kunsttaimedest.

Sarnaselt samblaseinaga, vajavad taimeseinad erinevat hooldust. Kui elavate taimedega seinad vajavad mulda ning kastmist ja valgust, siis stabiliseeritud taimedest tehtud seinakaunistused ei vaja rohkem hoolt kui stabiliseeritud samblast seinapaneelid. Stabiliseeritud taimed ja lilled võivad terve seina või seina osaliseks katmiseks olla aga liiga kallid. Just sellel põhjusel on stabiliseeritud taimedest seinapiltide müük kõige populaarsem.

Moss wall - samblaseinad

Tehtud tööd

Heksagonaalne stabiliseeritud samblapaneel 290 x 340 mm

Küsi pakkumist

Samblasein sinu kontorisse

Paljud inimesed veedavad kontoris poole oma ärkveloleku ajast või rohkemgi. Selle tõttu on kontori väljanägemine sama oluline kui kodune keskkond. On teaduslikke uuringuid, mis näitavad, et kontorites, kus oli looduslik taimestik ning elavad taimed, oli tööjõu tootlikkus peaaegu kaks korda kõrgem kui roheluseta kontorites. Samuti algab ettevõtte maine just kontoris ning seda mitte ainult töötajate näol, vaid ka sisekujundusest. Seega too sammal ja taimed kontorisse!
Küsi pakkumist
stabiliseeritud sambla sein
samblast seinapildid

Samblakunst sinu koju

Samblasein on oma väljanägemise tõttu disainielement, mis sobitud igasse keskkonda, andes erinevatele ruumidele erineva lisandi. Koduses miljöös sobib see peaaegu igale poole. Loodushõngulises palkmajas võib see olla suurelt elutoa seinal tähelepanu keskpunktis, samal ajal kui modernse disainiga korteris sobib see näiteks kodukontorisse värvide lisamiseks.
Küsi pakkumist

Kliendid räägivad

★★★★★
“Väga kiire suhtlus ja tarne. Jäime lõpptulemusega rahule ja tegime kohe veel ühe tellimuse.”
Eesti Sõjamuuseum
★★★★★
“Kaunis täiendus meie loodusakaunitele puhkemajadele. Meie jaoks oli oluline asjaolu, et sammal on töödeldud loodussõbralike ja ohutute ainetega.”
Taali Homes
★★★★★
“Tarne kokkulepitud ajal ja juba töö käigus saadeti pilte ja saime valida endale sobiva lahenduse. Luksuslik jõulukingitus pikaajalisele äripartnerile!”
Bestor Grupp AS

KKK

Kuidas käib stabiliseeritud sambla hooldus?

Kuidas hooldada stabiliseeritud samblast seina? Stabiliseeritud sammal on hooldusvaba! Stabiliseeritud samblaseina hooldus piirdub vaid väga vähese tolmu pühkimisega - see ei vaja kastmist, väetamist, valgust ega pügamist. Sellest hoolimata võib sellise tehnikaga valmistatud samblasein ilusana säilida aastaid.

Samblaseina kaunina püsimise jaoks saad siiski mõndagi ise teha:
väldi samblaseina katsumist;
paiguta samblasein otsese päikese käest eemale - päike võib aja jooksul kuivatada ning pleegitada värvi;
paiguta samblasein kütteseadmest eemale - see võib põhjustada säilitusaine kiiremat kuivamist samblas;
samblaseinad ja -paneelid on mõeldud sisetingimustesse ega sobi õue;
tolmust puhastamiseks kasuta õhku - näiteks fööni või väga nõrgal režiimil tolmuimejat.

Küsi pakkumist

Võta meiega ühendust ja leiame Sulle sobivaima lahenduse! Täida ära kontaktivorm ning alustame üheskoos teekonda loodusliku miljöö suunas!

Taotlemise sammud

  1. Võta meiega ühendust e-maili või kontaktivormi kaudu.
  2. Meie meeskond tutvub projektiga ning saadab hinnapakkumise.
  3. Seejärel lööme käed ja koostame täpsema projekti.
  4. Meie meeskond paigaldab samblaseina ja sinul jääb üle vaid nautida ilusat vaadet.

Kontakt

info@matas.ee
tel: +372 5819 3883

Leadgainer OÜ
reg nr 16227421

chevron-down